Til forsiden

Finderup Efterskole er en efterskole med et samlet særligt undervisningstilbud for unge i alderen 14-18 år.
                                         Skolen har KFUM & KFUK og Y's Men som bagland.

 

Medarbejdere
Allan Trelborg, Forstander
allan@finderupefterskole.dk


Frank Haunstrup, Viceforstander
frank@finderupefterskole.dk


Lone Hedegaard, Afdelingsleder, Elevoptag og Erhvervsvejledning
lone@finderupefterskole.dk
 

Marianne Sommer, Sekretær
sommer@finderupefterskole.dk


Anne Mette Bjerg, Lærer
annemette@finderupefterskole.dk


Annette Amby, Pædagog og køkkenmedhjælper
amby@finderupefterskole.dk


Birgitte Iversen, Lærer
birgitte@finderupefterskole.dk
 
Flemming L. Tarbensen, Lærer
flemming@finderupefterskole.dk


Gitte Kollerup, Køkkenleder
gittek@finderupefterskole.dk
 
Gitte E. Slot, Lærer
Gitte@finderupefterskole.dk


Hanne Schmidt, Lærer
hanne@finderupefterskole.dk


Hávard Vatnhamar, Lærer
havard@finderupefterskole.dk


Ivan Agerbo Nielsen, Lærer
ivan@finderupefterskole.dk


Dorthe Kibsgaard, Pædagog og Skolemor
dorthe@finderupefterskole.dk


Karen Haunstrup, Pædagog
kh@finderupefterskole.dk
 
Søren K. Husted, Pedel og Lærer
sh@finderupefterskole.dk



Mette Helms, Lærer
mette@finderupefterskole.dk

 


Marianne L. Svenstrup, Lærer
 

Oluf Jensen, Lærer og Erhvervsvejleder
jensen@finderupefterskole.dk


Pia Aas Jansen, Køkkenassistent
pia@finderupefterskole.dk


Samuel Larsen, Lærer
samuel@finderupefterskole.dk


Signe Stagis, Lærer
signe@finderupefterskole.dk
 
Søren Riis Eriksen, Lærer
sr@finderupefterskole.dk
 

Semine Søgaard Siggard, Lærer

se@finderupefterskole.dk

 

Johanne G. Lindegaard, Studerende
 
Laura Ovesen, Studerende
 
Helle P. Grønlund, Vikar
 

Ally Hvidberg, Køkkenmedhjælper
ally@finderupefterskole.dk
 

Kristian Bredahl, Pædagogmedhjælper og vikar
 
Finderup Efterskole | Herborgvej 7 | 6900 Skjern | Tlf. 97 36 28 00 | info@finderupefterskole.dk