Finderup Efterskole er en efterskole med et samlet særligt undervisningstilbud for unge i alderen 14-18 år.
                                         Skolen har KFUM & KFUK og Y's Men som bagland.

 

Medarbejdere
Allan Trelborg, Forstander
allan@finderupefterskole.dk


Frank Haunstrup, Viceforstander
frank@finderupefterskole.dk


Lone Hedegaard, Afdelingsleder, Elevoptag og Erhvervsvejledning
lone@finderupefterskole.dk


Ally Hvidberg, Køkkenmedhjælper
ally@finderupefterskole.dk


Anne Mette Bjerg, Lærer
annemette@finderupefterskole.dk


Annette Amby, Pædagog
amby@finderupefterskole.dk


Birgitte Iversen, Lærer
birgitte@finderupefterskole.dk


Danny Møller, Lærer
danny@finderupefterskole.dk
 
Flemming L. Tarbensen, Lærer
flemming@finderupefterskole.dk


Gitte Kollerup, Køkkenleder
gittek@finderupefterskole.dk
 
Gitte E. Slot, Lærer
GS@finderupefterskole.dk


Hanne Schmidt, Lærer
hanne@finderupefterskole.dk


Hávard Vatnhamar, Lærer
havard@finderupefterskole.dk


Ivan Agerbo Nielsen, Lærer
ivan@finderupefterskole.dk


Karen Haunstrup, Pædagog
kh@finderupefterskole.dk


Karin Dalsgaard, Lærer
karin@finderupefterskole.dk
 
Søren K. Husted, Pedel og Lærer
sh@finderupefterskole.dk
 
Jacob Slot, Vikar og Pedelmedhjælper
JS@finderupefterskole.dk


Kristian Bredahl, Pædagogmedhjælper og vikar


Marianne Sommer, Sekretær
sommer@finderupefterskole.dk


Mette Helms, Lærer
mette@finderupefterskole.dk


Oluf Jensen, Lærer og Erhvervsvejleder
jensen@finderupefterskole.dk


Pia Aas Jansen, Køkkenassistent
pia@finderupefterskole.dk


Samuel Larsen, Lærer
samuel@finderupefterskole.dk


Signe Stagis, Lærer
signe@finderupefterskole.dk


Dorthe Kibsgaard, Skolemor
dorthe@finderupefterskole.dk


Marianne L. Svenstrup, Lærer
Marianne@finderupefterskole.dk
 
Peder Sandfeld Villadsen, Lærer
peder@finderupefterskole.dk
 
 
Helle P. Grønlund, Vikar
helle@finderupefterskole.dk
 
 
Signe B. Madsen, Studerende
 
 
 
Søren N Høj, Studerende
 
 
 
 

 

Kalender
Billedgalleri

Se billeder fra alt det vi laver i løbet af året.

Finderup Efterskole | Herborgvej 7 | 6900 Skjern | Tlf. 97 36 28 00 | info@finderupefterskole.dk